Wyjątkowe miejsce na mapie

Agroturystyka Pod Jabłonią w Celejowie to wyjątkowe miejsce na mapie zachodniej Lubelszczyzny w obrębie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Z dala od pośpiechu miasta i wydeptanych turystycznych ścieżek staniesz tu w zachwycie i docenisz chwilę. Spoglądając na panoramę Krainy Lessowych Wąwozów szeroko rozciągniętą ponad setkami drzew jabłoniowych dasz się jej oczarować. Więc obudź zmysły i rozsmakuj się w Lubelskiem.

Jak to się zaczęło

Agroturystyka „Pod Jabłonią” zrodziła się z naszych wspólnych planów i marzeń. Skrywane w głębi duszy, dojrzewały latami i cierpliwie czekały na realizację. Z pewnością „motorem” napędzającym do działania była możliwość skorzystania ze środków szwajcarskich w ramach Programu „EUROszansa dla Lubelszczyzny”. Przed założeniem Agroturystyki głównym profilem naszej działalności była uprawa jabłek więc nazwa „Pod Jabłonią” konsekwentnie nasunęła się sama. Potocznie i pieszczotliwie nazywamy ją swoją Córeczką Jabłoneczką.

Czym jest dla nas Jabłoneczka?

Zrodziła się w bólach i trudach, wymaga wiele troski i zaangażowania i tyle nam daje radości! Prywatnie jesteśmy rodzicami dwóch najwspanialszych, dorosłych Synów, którzy wyfrunęli już z gniazda i poszli swoja drogą.  Tym bardziej cieszy nas i angażuje nasza najmłodsza pociecha – Jabłoneczka.

Dziewczyna na Medal!

Jabłonka idzie przez życie jak burza. Jest źródłem wielkiej satysfakcji i rodzicielskiej dumy. Pomimo młodego wieku dwukrotnie zdobyła pierwszą nagrodę w ogólnopolskich konkursach: „Kwatera na Medal 2018” i rok później w „Na wsi najlepiej- 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. Zwycięstwa te zapewniły nam rozgłos, popularność i niezapomniane przeżycia. I jak tu nie kochać tej naszej Dziewczyny 😉

Gospodarstwo sadownicze

Od blisko czterdziestu lat zajmujemy się sadownictwem. Specjalizujemy się w uprawie jabłoni. Co dla wszystkich zrozumiałe, to właśnie jabłko- owoc pokusy i pożądania uczyniliśmy królem i motywem przewodnim w nazwach, dekoracjach i aranżacji wnętrz.

Gospodarze "Pod Jabłonią"

Związani z subregionem od wielu pokoleń, wiemy o nim prawie wszystko. To nasze najlepsze miejsce na ziemi, którym się chętnie dzielimy. Serdecznie zapraszamy do naszego świata.

Kasia i Paweł Siwiec