Pod Jabłonią

Witamy na stronie PodJablonia.pl

 

Jabłoniowy powiew medialny 2016-04-17 22:42 

W dniu 16.04.2016 gościliśmy Ekipę telewizyjną TVN 24, która nagrywała program o atrakcjach turystycznych Krainy Lessowych Wąwozów i różnych formach aktywnego wypoczynku.

Z uwagi na rozmiar i pojemność - temat niewyczerpywalny.
Potencjał naszego subregionu jest tak olbrzymi, że nawet my sami nie do końca zdajemy sobie z niego sprawę. Nowe pomysły, inicjatywy, zrealizowane projekty sprawiają, że atrakcyjność turystyczna wciąż rośnie. Z wiadomych względów w programie ukazane zostaną tylko nieliczne z regionalnych atrakcji, ale liczymy, że będą one dla Państwa zachętą, inspiracją i zaproszeniem jednocześnie. O terminie emisji poinformujemy w stosownym czasie. My mieliśmy szansę ''zaistnieć'' w programie dzięki temu, że jesteśmy obiektem skategoryzowanym przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej ''Gospodarstwa Gościnne'' oraz Gestorem w Krainie Rowerowej ( punkt sieciowej wypożyczalni rowerowej)
Składamy ogromne podziękowania dla Lokalnej Organizacji Turystycznej - Krainy Lessowych Wąwozów za polecenie naszego gospodarstwa, całej przesympatycznej Ekipie telewizyjnej za ''przychylność w kadrze'' oraz wszystkim dzielnym Rowerzystom z fotoreporterem Sławomirem Łowczakiem na czele. Dziękujemy !!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wizyta studyjna 2016-04-07 20:38 

4 kwietnia br. z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej ''Krainy Lessowych Wąwozów'' zostało zorganizowane spotkanie konsultacyjne przedstawicieli władz samorządowych z powiatu puławskiego, opolskiego i lubelskiego.

Celem spotkania była naoczna prezentacja projektów zrealizowanych przy udziale środków zewnętrznych - unijnych i szwajcarskich, które w istotny sposób przyczyniły się do wzrostu atrakcyjności turystycznej naszego subregionu.
Wśród odwiedzanych punktów, na trasie wizytacji znalazła się także Agroturystyka ''Pod Jabłonią''. To dla nas ogromne wyróżnienie i powód do dumy. Dziękujemy Organizatorom i wszystkim naszym Gościom.
Szczegółowy opis całej wizytacji i fotorelację z jej przebiegu można zobaczyć tutaj

 

  

 

 

Z radosnym Alleluja... 2016-03-26 17:07 

 

 

 

 

 

Konferencja podsumowująca realizację projektu ''EUROszansa dla Lubelszczyzny...'' 2016-03-20 21:30 

17 marca 2016 roku w Parku Naukowo-Technologicznym w Puławach odbyła się konferencja podsumowująca projekt ''EUROszansa dla Lubelszczyzny...'' zrealizowany w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej

Projekt realizowano w latach 2011-2016 w partnerstwie przez Powiat Puławski, Lokalną Grupę Działania ''Zielony Pierścień'', Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Lubelski Ośrodek Samopomocy. Celem projektu był rozwój przedsiębiorczości związanej z turystyką na terenie subregionu Kazimierz Dolny - Nałęczów - Puławy.

Konferencja była ogromnym przeżyciem dla naszej Gospodyni, która w części dotyczącej beneficjentów mogła osobiście podziękować za wsparcie finansowe otrzymane ze środków szwajcarskich, przedstawić efekty modernizacji agroturystki i uczestniczyć w panelu dyskusyjnym 'Turystyka - szansa na sieciową turystykę wiejską'.

 

Informacje na temat przebiegu konferencji i szczegółowa fotorelacja na stronie Powiatu puławskiego

 

 

 

 

 

Kalejdoskop Regionalny - Radio Lublin 2016-03-13 20:29 

''Odkrywcy z krainy rowerowej'' - reportaż Czesławy Borowik

Agroturystyka ''Pod Jabłonią'' znajduje się na mapie szlaków Krainy Rowerowej i jest Gestorem w Projekcie utworzenia sieci wypożyczalni rowerowych, współfinansowanym przez Szwajcarię w ramach Programu ''EUROszansa dla Lubelszczyzny'' (więcej w zakładce Atrakcje/ Wypożyczalnia Rowerowa). Z tego powodu mieliśmy możliwość zaprezentowania się w programie Kalejdoskop Regionalny nagrywanym przez Radio Lublin. Jesteśmy wdzięczni i serdecznie polecamy Państwu odsłuchanie reportażu. Pani Redaktor Czesława Borowik w mistrzowski wprost sposób oddaje klimat i charakter miejsc, które odwiedza dzięki czemu słuchacz ma wrażenie, że sam uczestniczy w tej podróży. Na Państwa uwagę zasługuje cały cykl reportaży traktujących o naszych miejscowych atrakcjach, ciekawych pomysłach i inicjatywach, które wpłynęły na wzrost turystycznej atrakcyjności subregionu: Kazimierz Dolny - Nałęczów - Puławy. Znajdziecie tu Państwo inspirację, pomysły na aktywny, twórczy wypoczynek i poznacie wiele ciekawostek, a w reportażu pt.''Odkrywcy z rowerowej krainy'' przez chwilę zagościcie także ''Pod Jabłonią'' Serdecznie zapraszamy.

 

 Reportaż dostępny tutaj

 

 

 

 

 

Copyrights © Pod Jabłonią
Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt & Wykonanie: REVOLWEB